KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 7832211
nr 783 2211
Rune Jansson
(1918-2014), Sverige
Blyerts, Rune Jansson, "linjer till form, signerad, 1949, ramens innermått: 32x39
Rune Jansson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2014.
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 oktober 2012
kl 18:36:44
200 kr
150 kr
250 kr
450 kr